Leśne Zacisze - chwile spędzone blisko natury

O nas

Leśne Zacisze

Ekologiczne gospodarstwo agroturystyczne zaprasza na niezapomniany wypoczynek w leśnej osadzie Lipy nad jeziorem Lubieszewko.

Lipy położone są w województwie lubuskim na północ od Gorzowa Wielkoplskiego (20 km), na terenie Barlinecko-Gorzowskiego Parku Krajobrazowego. Lipy to niewielka leśna osada składająca się z dwóch części odległych od siebie o 2 km. My zapraszamy do tej mniejszej części, gdzie na leśnej polanie, w luźnej zabudowie, jest tylko 6 gospodarstw, domek myśliwski i leśniczówka.

Barlinecko-Gorzowski Park Krajobrazowy wyróżnia się wysokimi walorami przyrodniczymi i krajobrazowymi. Teren BGPK to ponad 55 tys. ha lasów, jezior, pól i łąk charakteryzujących się ogromną różnorodnością siedlisk i bogactwem form życia, w tym licznych objętych całkowitą ochroną gatunkową.

  • Certyfikat - Jakość usług

    Certyfikat - Jakość usług

  • Certyfikat - Miejsce z klimatem

    Certyfikat - Miejsce z klimatem

  • Tablica - Zagroda edukacyjna

    Tablica - Zagroda edukacyjna

JAK MOŻNA U NAS SPĘDZIĆ CZAS..

Mieszkamy w miejscu, które samą lokalizacją stwarza wiele możliwości na ciekawe spędzanie czasu, rozwijanie zainteresowań i poprawianie kondycji fizycznej.

Nawet przy przeciętnej pogodzie goście Leśnego Zacisza wyjeżdżają od nas zadowoleni i wypoczęci, bo wspaniałe powietrze, czyściutka woda i cisza sprawia, że wraca energia i chęć do podejmowania nowych wyzwań.

Otaczający gospodarstwo las kusi jagodami, pachnie malinami, podsuwa pod sam dom grzyby.

Daje możliwość podglądania przyrody nie zadeptanej przez tłumy turystów.

Bogactwo gatunków chronionych i rzadkich tak flory jak i fauny, naziemnych i podwodnych zadowoli nawet wytrawnych przyrodników.

Z tarasu naszego domu można często obserwować bieliki polujące na ryby w blisko położonym hodowlanym stawie. Czasem można zobaczyć krążącego nad gospodarstwem czarnego bociana, a kanie i rybołowy są codziennymi gośćmi na niebie nad naszymi głowami.

Od kilku lat nad jeziorami i stawami obserwujemy ślady żerowania bobrów. Można pójść ich śladami i liczyć na bliskie spotkanie.

W okolicy są wspaniałe okazy dębów i buków, ale przede wszystkim wspaniałe widoki, gdyż konfiguracja terenu jest bardzo urozmaicona i spacer wzdłuż linii brzegowej jeziora Lubieszewko jest jednocześnie całkiem sporym wyzwaniem dla piechura.

Bogactwo gatunków drzew i krzewów sprawia, że okolica jest atrakcyjna o każdej porze roku. – Nawet zimą oszronione gałązki drzew liściastych, zwisające kolorowe owoce na jarzębinach, czapy śniegu na iglakach, skrzące się w słońcu sopelki lodu robią niesamowite wrażenie.

Lubieszewko, najbliżej położone jezioro (w promieniu paru kilometrów jest ich około 10), ma bardzo czystą wodę, urocze dzikie plaże, bardzo urozmaiconą linię brzegową i obfituje w ryby (zdjęcia na stronie). Jezioro jest w gestii PZW. Teren, który przeznaczyliśmy na potrzeby gości jest obszerny i dzięki temu zarówno maluszki jak i starszaki mają wspaniałe warunki na bezpieczne zabawy bo gospodarstwo położone jest daleko od ruchliwych szlaków komunikacyjnych.

Małe dzieci mają dużą ocienioną piaskownicę z zabawkami, baseniki do pluskania się w wodzie, huśtawkę, zjeżdżalnię, miniaturowe ciągniki i rowerki.

Dla trochę starszych dzieci mamy gry : rzutki, kręgle, piłki plażowe, hula-hop i skakanki. Jeszcze starsi mogą zagrać w badmintona lub siatkówkę albo w petankę, czyli bule. Wieczorem można posiedzieć na lub pod tarasem, obserwować naprawdę widowiskowe zachody słońca, zrobić coś pysznego z grila (tradycyjny lub gazowy) i porozmawiać z przyjaciółmi, lub kimś, kogo tu poznaliśmy.

W razie pogorszenia pogody wypożyczymy gry : bierki, domino, chińczyk, warcaby i lotto, dla starszych monopol, ruletka i karty.

W miarę naszych możliwości czasowych oferujemy jeden z pięciu modułów edukacyjnych, o których więcej w zakładce „edukacja


Leśne Zacisze - chwile spędzone blisko natury
Script logo